Bora mbulon disa zona të Kosovës, zbardhet Kaçaniku

0
32
bora-mbulon-disa-zona-te-kosoves,-zbardhet-kacaniku

Ndonëse kemi hyrë në sezonin pranveror, reshjet e borës kanë janë rikthyer në disa zona të Kosovës.

Me Gazetën Express, disa qytetarë kanë ndarë pamjet e para të borës që ka nisur ta mbulojë tokën.

Në komunën e Kaçanikut dhe fshatrat përreth, bora tashmë ka zbardhur vendin.

Kujtojmë se moti si të ishin ditë dhjetori e janari do të vijojë dhe ditët e ardhshme, me reshje bore, shiu dhe temperatura të ulëta.

The post Bora mbulon disa zona të Kosovës, zbardhet Kaçaniku appeared first on Albeu.com.

pappa2200

Leave a Reply