Dalin pamjet nga takimi i Kurtit me zyrtarët evropianë (VIDEO)

0
1
dalin-pamjet-nga-takimi-i-kurtit-me-zyrtaret-evropiane-(video)

Janë publikuar pamjet nga faqja zyrtare e Bashkimit Evropian (BE) të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryediplomatit evropian, Josep Borrell, në Ohër i shoqëruar edhe nga emisari i BE-së, Miroslav Lajçak.

Ndryshe, takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, përfunduan.

Ndërsa, takimi i përbashkët pritet të nisë së shpejti.

The post Dalin pamjet nga takimi i Kurtit me zyrtarët evropianë (VIDEO) appeared first on Dukagjini.

The post Dalin pamjet nga takimi i Kurtit me zyrtarët evropianë (VIDEO) appeared first on Dukagjini.

Vittorio Rienzo

Leave a Reply