Haaland i jashtëzakonshëm, shënon 5 gola ndaj Leipzigut

0
59
haaland-i-jashtezakonshem,-shenon-5-gola-ndaj-leipzigut

Pesë gola ka shënuar sulmuesi i Manchester Cityt, Erling Haaland, ndaj ekipit te Leipzigut, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ekipi anglez është duke e deklasuar ekipin gjerman, me gjashtë gola epërsi.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 3:0 në të mirë të Manchester Cityt me vetëm një golashënues, Haalandin.

Kurse pjesa e dytë aktualisht është 6:0, me dy gola të Haalandit dhe një të Gundoganit.

The post Haaland i jashtëzakonshëm, shënon 5 gola ndaj Leipzigut appeared first on Dukagjini.

The post Haaland i jashtëzakonshëm, shënon 5 gola ndaj Leipzigut appeared first on Dukagjini.

Vittorio Ferla

Leave a Reply