MONDO

I dyshuari për vrasjen e Ivanoviqit lirohet nga paraburgimi

i-dyshuari-per-vrasjen-e-ivanoviqit-lirohet-nga-paraburgimi


I dyshuari me inicialet M.M. për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq, është liruar nga paraburgimi.

Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij, Miodrag Bërklaç.

“Pas pesë muajsh paraburgim, me vendim të gjyqtarit për procedurë paraprake është liruar nga paraburgimi. Ai tani është në banesën e tij në Leposaviq me familjen e tij”, ka thënë ai.

Ai ka bërë të ditur se është i ndërruar nga masa e paraburgimit, në paraqitje në polici dy herë në javë.

M.M. akuzohet së është i lidhur drejtpërdrejt me grupin që i ika marrë jetën Ivanoviqit dhe se është pjesë e grupit të organizuar kriminale që kryen aktivitete në veri.

The post I dyshuari për vrasjen e Ivanoviqit lirohet nga paraburgimi appeared first on Dukagjini.

The post I dyshuari për vrasjen e Ivanoviqit lirohet nga paraburgimi appeared first on Dukagjini.

Vito Califano

0 comments on “I dyshuari për vrasjen e Ivanoviqit lirohet nga paraburgimi

Leave a Reply

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: